Jak montować listwy drewniane

Poniżej przedstawiamy Państwu materiały jak i sposoby montażu listew. W przypadku listew drewnianych najlepszym i najpewniejszym sposobem jest montaż na kołki rozporowe. W swojej ofercie posiadamy listwy z maskownicą która w estetyczny sposób zasłania wkręty montażowe. Poniżej przykładowe listwy -łatwy montaż

2.Jeżeli wybierzesz listwy bez maskownicy, do ich montażu można użyć specjalnych wierteł. Wiertłem wewnętrznym należy wykonać otwór w listwie na głębokość 10-15mm. Drugim wiertłem zewnętrznym wykonujemy za pomocą wiertarki stołowej fleki, którymi zaślepia się wykonane otwory montażowe.

Powyższe sposoby montażu można zaliczyć do najbardziej skutecznych, dających gwarancję iż listwa będzie zamocowana stabilnie i trwale. Oczywiście jest wiele innych sposobów montażu takich jak: nawiercenie w listwie otworu stożkowego, zagłębienie w nim wkrętu oraz zaszpachlowanie specjalna masą , listwy można również montować na sztyfty do parkietu, klej do ściany itp. Informujemy , że wszelkiego rodzaju, blaszki, zaczepy montażowe są nieskuteczne w przypadku montażu listew powyżej 5 cm wysokości.