Kątowniki

Kątowniki drewniane producent DrewLux

Kątowniki drewniane to elementy wykonane z drewna, dzięki którym można efektownie wykończyć okna, drzwi oraz inne elementy stolarki użytkowej. Świetnie sprawdzają się w przypadku wykańczania zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych narożników. Bardzo często są wykorzystywane jako zabezpieczenie najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów. Kątowniki drewniane to materiał tani, trwały i estetyczny. Dysponujemy kątownikami sosnowymi, dębowymi oraz bukowymi. Oferujemy kątowniki w różnych wymiarach, aby mogli Państwo wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb. Szeroki wybór dostępnych rozmiarów jest również spowodowany tym, że kątowniki drewniane to materiał bardzo uniwersalny i łatwy do wykorzystania. Jest używany nie tylko do wykańczania boazerii - zobacz boazeria świerkowa, drzwi lub okien, ale także wszelkich elementów narożnych, które mogą zostać w łatwy sposób uszkodzone. Elementy drewniane bardzo często charakteryzują się prostotą montażu, więc zużyty element ochronny z łatwością można wymienić na inny. Kątowniki z drewna bukowego, sosnowego lub dębowego stanowią świetne zabezpieczenie mebli, parapetów, drzwi oraz wielu innych elementów w pokoju dziecka. Zastosowanie kątowników drewnianych w narożnikach ścian pozwala na ochronę ich przed obiciami, obtłuczeniami i uszkodzeniami. Drewno jest materiałem, który wytrzymuje wiele lat intensywnego użytkowania. Ponadto niezwykle łatwo dostosować drewno do swoich potrzeb poprzez użycie odpowiedniej impregnacji. Serdecznie zapraszamy do zakupu kątowników drewnianych w sklepie DrewLux.

W naszej ofercie znajdą Państwo też:

  • Listwy przypodłogowe pełnią rolę zarówno praktyczną, jak i ozdobną. Pierwsza z wymienionych dotyczy zapewnienia ścianie ochrony przed przypadkowym zabrudzeniem, co może się zdarzyć w trakcie mycia podłogi. Dzięki niej mogą zostać również ukryte kable. Zawsze należy starać się, aby były one zasłonięte. Jeżeli są one odkryte na całej ich długości, rośnie ryzyko przypadkowego uszkodzenia przewodu. Dzięki listwie przypodłogowej możliwe jest również skuteczne zamaskowanie tych miejsc, w których wyraźnie widoczne są nierówności. Wspomniana została również funkcja ozdobna, jaką pełni listwa. Należy pamiętać o tym, że jest to element wystroju wnętrza. Powinien więc nawiązywać swoim wyglądem do aranżacji pomieszczenia. Jeżeli właściciel mieszkania wybierze listwę przypodłogową w sposób przypadkowy, to efektem końcowym może być efekt jej wyraźnego niedopasowania do wyglądu wnętrza. W obecnych czasach dużą wagę przywiązuje się do kwestii związanych z estetyką. Weźmy to pod uwagę także wtedy, gdy przychodzi nam podjąć decyzję o wyborze konkretnego modelu listwy spośród tych, które oferuje nam ich producent. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dany model będzie pasował do wystroju wnętrza, poproś o poradę przedstawiciela sklepu, w którym będziesz dokonywał zamówienia. Możesz również poszukać informacji na ten temat w internecie. Wybieraj jednak portale zajmujące się takimi tematami, jak aranżacja pomieszczeń czy przeprowadzanie remontu, a nie przypadkowe miejsca w sieci. Zdecydowałeś się na montaż listew przypodłogowych, które zostały wykonane z drewna? Wiedz o tym, że możesz je łatwo pomalować na dowolnie wybrany przez Ciebie kolor. Jeżeli w przyszłości stwierdzisz, że jednak nie był to dobry wybór, przemalowanie listew również nie sprawi Ci problemu. Wybrałeś listwy wykonane z PCV? Ich montaż z pewnością nie będzie wiązał się z dużym wysiłkiem. Posiadają one mocowania, które umożliwiają szybkie i sprawne wykonanie tego zadania. Działa to również w odwrotną stronę. W razie potrzeby demontaż takich listew przypodłogowych nie zajmie dużo czasu. Sprawdź również inne dostępne opcje.
  • Cokół to listwa posiadająca pełny przekrój, która przytwierdzona jest bezpośrednio do ściany. Można zdecydować się na jeden z wielu dostępnych rodzajów listwy cokołowej. Może być ona prosta, może również zawierać dodatkowe zdobienia. Wybór jednej z tych opcji zależy głównie od aranżacji wnętrza, w którym ma znaleźć się listwa cokołowa. Pamiętajmy o tym, że również cokół jest elementem wystroju pomieszczenia. Należy więc postarać się o to, aby nie wyróżniał się w nim jako ten element, który w ogóle nie pasuje do całości. Jedną z tych propozycji, jakie również należy rozważyć jest zastosowanie takiej listwy, która została zlicowana ze ścianą przy zastosowaniu specjalnie do tego celu przygotowanych profili aluminiowych. W ten sposób powstaje listwa cokołowa schowana w ścianie. Jeżeli rozważasz użycie listwy drewnianej, to wiedz o tym, że może to być zarówno lite drewno, jak i takie, na którym został umieszczony fornir. Pod tą nazwą kryją się płaty drewna o niewielkiej średnicy, pełniące tutaj rolę okleiny. Można również zdecydować się listwę, która została wykonana z płyt pilśniowych oznaczonych nazwą MDF. W tym przypadku mamy do czynienia z bardzo szerokimi możliwościami wyboru, jeżeli chodzi o wzór. Jest to również taki produkt, który jest powszechnie dostępny. Praktycznie każdy producent cokołów ma je w swojej ofercie. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Poszukaj informacji na portalach internetowych, które publikują artykuły na temat aranżacji wnętrz oraz remontowania pomieszczeń.